Mgr. Eva Králová

Mgr. Eva Králová

Jmenuji se Eva Králová, pocházím z Týnce nad Sázavou, momentálně žiji v Praze, jsem vdaná a mám dva malé kloučky Adámka a Tobiáše. Od malička se zajímám o psychologii, baví mě komunikace s lidmi a ráda trávím čas s dětmi.

Po maturitě jsem studovala jednoleté pomaturitní studium německého jazyka, které jsem úspěšně zakončila ZMP certifikátem a poté pracovala dva roky jako sekretářka v renomované advokátní kanceláři JUDr. Michaela Macka. Posléze jsem pod stejným majitelem pracovala osm let jako pojišťovací makléř ve společnosti Royal Magnum a.s. Ve své práci jsem měla na staros ti V.I.P. klienty firmy. Jednalo se převážně o velké společnosti, kterým jsem spravovala pojištění flotil, majetku a zaměstnanců. Při práci jsem dálkově studovala Bc., obor Vzdělávání dospělých. Při studiu psychologie na univerzitě jsem si uvědomila, že má cesta měla vést jiným směrem než přes finanční služby, i když mě má práce velmi bavila :) Po absolvování Bc.jsem otěhotněla a Mgr. studium Andragogiky na univerzitě již dostudovala s prvním miminkem.

Rodičovská dovolená mi dala možnost vrátit se k tomu, co mám ráda a splnit si svůj sen, proto nyní studuji bodypsychoterapii ve výcviku u MUDr. Tomáše Morcinka. Po jeho absolvování bych měla obdržet certifikát Evropské školy biodynamické psychologie (ESBPE v Lübecku) a tím i získat mezinárodní titul bodypsychoterapeuta.

Zároveň jsem již absolvovala u RNDr. Květy Paluskové kurz Deep drainingu, který vhodně doplňuje výcvik a představuje specifický druh terapeutické masážní práce na tzv. charakterovém pancíři, což jsou individuálně specifická místa chronických svalových stažení nebo tkáňových změn korespondujících na psychické rovině s osobnostními charakteristikami daného jedince.

Nyní si plním svůj druhý sen, a to pomoci těhotným maminkám připravit se na jejich novou životní roli. Z tohoto důvodu jsem s manželem založila PANAGU s.r.o. a vymyslela oba nabízené kurzy – Kurz pro nastávající maminky a Kurz pro čerstvé maminky. Kurzy jsem sestavila tak, aby se ženy měly možnost vrátit ke své vlastní intuici a zorientovat se tak v nepřeberném a často zmatečném množství informací, které kolem těhotenství a následujícího mateřství panují.

Sama budu přednášet v Kurzu pro nastávající maminky tyto témata:

  • změny v těhotenství fyzické i psychické
  • změny v partnerském životě po narození dítěte, sex po porodu
  • státní podporu mateřství, sociální dávky, mateřská a rodičovská dovolená

fotka3

Bc.Lucie Onderčaninová

Jmenuji se Lucie Onderčaninová,jsem vdaná a mám dva syny, Jonáše 4,5 roku a Matouše 2,5 roku. Jsem tedy na mateřské “dovolené” :) Studovala jsem religionistiku a právo, ale pracuji v oblasti organizačního, grantového a dotačního poradenství. S rodinou žiji v malebném Posázaví, kde jsem také aktivním členem stejnojmenné místní akční skupiny a snažím se o rozvoj regionu. Volný čas trávím aktivním pohybem v přírodě, kde jsem se mohla se svými dětmi díky šátku a manduce vždycky pohybovat velmi svobodně.

Na přednášce o šátkování v rámci Kurzu pro nastávající maminky bych Vám ráda předala své praktické zkušenosti maminky dvou odrostlých nošenců. Budete si moci vyzkoušet vázání šátku, používaní manducy jako jednodušší varianty nošení, ukáži vám praktické a funkční oblečení pro nošení dětí a zájemcům poskytnu informace o moderních látkových plenách. Přednášku doplníme spolu s Evou Královou o informace ohledně nutné výbavy pro miminko a také Vás upozorníme na věci, bez kterých se hravě obejdete. Tím Vám můžeme ušetřit i nějakou tu koru nu :) Těším se na Vás!

Mgr.Lenka Spěváčková

Mám tři děti, vystudovala jsem nástavbové studium Škola životního stylu – masérství a Fyzioterapii na FTVS UK – Funkční poruchy pohybového systému. V oboru jsem se dále vzdělávala kurzy – Vojtova metoda,McKenzie metoda, Brugger metoda, reflexologie nohy, mobilizace, kineziotaping a další.Chodila jsem na dlouhodobou sebezkušenostní arteterapeutickou skupinu, zajímala se o Montessori pedagogiku a práci s tělem.Studovala jsem na Pražské psychoterapeutické fakultě a nyní jsem ve výcviku Bodypsychoterapie, dokončuji kurz pro Alpha nursing poradce. Pracovala jsem jako fyzioterapeut v DS AKORD pro děti s kombinovanými vadami, nyní pracuji jako fyzioterapeut na dětské rehabilitaci, jsem lektorkou dětských kurzů Pohybové hrátky a Masáže kojenců.

Na přednášce v Kurzu pro nastávající maminky Vás seznámím s psychomotorickým vývojem dítěte během prvního roku života a upozorním na důležité vývojové milníky, kterých bude miminko postupně dosahovat. Vysvětlíme si a ukážeme jak a proč miminko vhodně nosit a jak jemně stimulovat jeho psychomotorický vývoj. Budeme se věnovat také masážím kojenců a vhodnému cvičení maminek po porodu.

Anna Kršková

Anna Kršková

Pocházím v Prahy a nyní žiji v Třebíči. Původně jsem vystudovala SZŠ, obor všeobecná sestra.Poté jsem 7let pracovala ve zdravotnictví převážně v intenzivní péči. Mám atestaci v oboru anestezie, resuscitace a intenzivní péče.Mezitím jsem se zajímala o psychologii a grafologii a v letech 1993 až 1995 jsem navštěvovala kurzy grafologie u Grafologické komory. Zajímám se také o sny, jejich poselství a význam.

Následovalo 7 let na mateřské dovolené a také začal můj zájem o alternativní způsoby prevence a léčby. V roce 2005 jsem navštevovala a ukončila základní masérský kurz(sportovní a rekondiční masáž) a poté jsem začala profesionálně masírovat. Další vzdělávání – baňková masáž rok 2006, reflexní terapie, lymfatické masáže, aromaterapie, fonoforéza 2008, setkání s biosyntézou rok 2009, od podzimu roku 2011 jsem vstoupila do výcviku v biodynamické psychoterapii – Body-psychoterapie podle Gerdy Boyesen.

Čím dál více jsem si uvědomovala jak zásadní vliv má průběh těhotenství, porodu a ranného poporodního období na ženu i její dítě a tak jsem se rozhodla stát se dulou (kurz rok 2006). Od podzimu 2008 nabízím také pro rodiče lekce babymasáží podle Jany Hašplové.

Více informací o mě na www: http://lecivydotek.wz.cz

Na Kurzu pro nastávající maminky Vám poskytnu zajímavé informace o porodu, z praxe i jiných zdrojů a přidám tipy, jak se na porod připravit, naučím Vás správně dýchat a přiblížím Vám pracovní náplň duly. Dále Vám zodpovím veškeré Vaše otázky týkající se porodu a přidám tipy na to, jak zůstat při porodu v klidu, aby byl zázrak zrození Vašeho děťátka co nejkrásnější pro všechny zúčastněné.

DSC_0562

Ing. Jitka Vykouková (Fátima)

Vychovala jsem dvě děti, syna a dceru a jsem na oba velmi pyšná. Nyní jsou již dospělí, a tak se do budoucna těším na vnoučata. Absolvovala jsem řadu masérských kurzů a nyní se věnuji především psychoterapeutickému výcviku v bodyterapii, hloubkovým masážím a Alfa nursingu, se kterým bych Vás ráda seznámila. Protože mám velmi ráda malé děti, zajímám o jejich psychický vývoj v raném věku, který je pro miminka moc důležitý.

Alfa nursing je nová metoda způsobu péče o miminka, která podporuje jeho přirozený vývoj. Je určena pro všechny, kteří chtějí vědět, jak lze podchytit schopnost autoregulace právě narozených dětí tak, aby je pak v životě provázel dobrý zdravotní stav, přirozený růst, štěstí a optimismus.

Tuto metodu nového přístupu k miminku jsem se naučila přímo od zahraniční lektorky Mona – Lisy Boyssen, která ji vyvinula spolu se svou sestrou na základě svého celoživotního pozorování psychoterapeutické péče o klienty.

Fatima

MUDr. Kateřina Veselovská

Jmenuji se Kateřina Veselovská, jsem vdaná a mám tři děti, šestiletou Áňu, čtyřletého Honzíka a dvouletého Kubíka. Žiji v Praze a nyní jsem na rodičovské dovolené. Studovala jsem medicínu a v roce 2001 promovala na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala na interním oddělení Nemocnice na Žižkově a dále pět let na Klinice nefrologie v IKEMU.

V Kurzu pro nastávající maminky jsem pro Vás připravila přednášku, která se týká poporodní péče o dítě, sebe samu a kojení. Blíže Vás v ní seznámím s tím, jak se v klidu adaptovat na novou životní situaci v péči o Vaše miminko, dále jak rozpoznat běžné dětské nemoce a jak v jednotlivých případech reagovat. Také Vám ukáži a naučím Vás, jaké polohy jsou možné při kojení a vysvětlím Vám, jak by mělo být miminko správně k prsu přisáté.

V Kurzu pro čerstvé maminky Vám předám své bohaté zkušenosti maminky tří dětí v kategorii sourozenecké rivality, která mezi dětmi panuje. Dozvíte se, jak lze na jednotlivé situace reagoavat, jak vytvořit bezpečný prostor pro všechny Vaše děti, jak reagovat ve situacích sporů, jak minimalizovat žárlení dětí a jak podpořit jejich vzájemnou komunikaci. Dále Vám dám inspiraci různých možností trávení volného času s Vašimi dětmi.

V Kurzu pro nastávající maminky jsem pro Vás připravila přednášku, která se týká poporodní péče o dítě, sebe samu a kojení. Blíže Vás v ní seznámím s tím, jak se v klidu adaptovat na novou životní situaci v péči o Vaše miminko, dále jak rozpoznat běžné dětské nemoce a jak v jednotlivých případech reagovat. Také Vám ukáži a naučím Vás, jaké polohy jsou možné při kojení a vysvětlím Vám, jak by mělo být miminko správně k prsu přisáté.

V Kurzu pro čerstvé maminky Vám předám své bohaté zkušenosti maminky tří dětí v kategorii sourozenecké rivality, která mezi dětmi panuje. Dozvíte se, jak lze na jednotlivé situace reagoavat, jak vytvořit bezpečný prostor pro všechny Vaše děti, jak reagovat ve situacích sporů, jak minimalizovat žárlení dětí a jak podpořit jejich vzájemnou komunikaci. Dále Vám dám inspiraci různých možností trávení volného času s Vašimi dětmi.

obrázek